ČASTAN PORAZ KADETKINJA

10.08.2017. g.

Kadetkinje nekon velike borbe poražene od Danske na otvaranju Europskog prvenstva

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija otvorila je svoje prvo veliko natjecanje porazom od Danske. Izabranice Gorana Bobića poražene su na startu europske smotre s 22:20 (11:12). Iako su u prvom poluvremenu uspjele okrenuti rezultat i držati susret u neizvjesnosti veći dio drugog poluvremena, na kraju su se protivnice ipak bolje snašle i pobijedile.

Kadetkinje su počele utakmicu pomalo usporeno i nervozno. Napad nije bio dobro organiziran, dok je obrana lako pucala. To su Dankinje iskoristile i brzo pobjegle na 5:1. Malo po malo Hrvatska je lovila priključak. Obrana je postala čvršća i pokretljivija, a u napadu se raspucala Lea Franušić. Pogotkom Tene Petike iz sedmerca sredinom poluvremena stigle su na dva pogotka zaostatka (7:5), ali Danska je ponovo pobjegla na +3.

Izabranice Gorana Bobića tada su ubacile u brzinu više i nošene obranama Katarine Borac te pogocima Franušić ušle su u seriju od četiri uzastopna pogotka što im je donijelo i prvo vodstvo u susretu za koje je u 24. minuti zabila Ema Guskić. Tu prednost uspjele su sačuvati do kraja te su na odmor otišle s minimalnim vodstvom (12:11).

Otvaranje za poželjeti u drugom poluvremenu. Dva brza pogotka Petike i Ane Malec donijela su Hrvatskoj vodstvo od tri pogotka. Međutim, to vodstvo kao da je malo uspavalo hrvatske kadetkinja pa je Danska serijom od tri pogotka došla do izjednačenja.

U 43. minuti dva uzastopna gola Guskić donose Hrvatskoj novo vodstvo od dva razlike. To ipak nije dugo trajalo jer je Danska tri minute kasnije ponovo izjednačila. Držala se hrvatska u egalu do 52. minute kada je Danska ponovo otišla na +3 (20:17). Izbornik Bobić pozvao je minutu odmora ne bi li prekinuo niz Dankinja. Njegove rukometašice nisu uspijevale pronaći put do danskog gola.

Time-out je urodio plodom jer su hrvatske kadetkinje stigle na pogodak zaostatka, ali više od toga nisu uspjele. Danska je ponovo otišla na dva razlike, a šanse koje su imale da se približe nisu iskoristile te je pobjeda na kraju ipak otišla na stranu Danske. Franušić je bila najbolji strijelac Hrvatske sa sedam pogodaka, a slijedi ju Petika koja je dodala pet pogodaka. Kod Danske se istaknula Emilie Boldhold Steffensen.

Kadetkinje već sutra očekuje susret drugog kola gdje će od 19:30 snage odmjeriti s Mađarskom koja je prije manje od mjesec dana osvojila Olimpijski festival europske mladeži u Györu

Autor: Hrvatski rukometni portal