POLOVIČAN USPJEH KADETKINJA

03.06.2018. g.

Kadetkinje na pripremama upisale pobjedu i poraz od Austrije

Hrvatske kadetkinje u Ivanić-Gradu odrađuju prvu fazu priprema za Svjetsko prvenstvo koju ju ovog ljeta očekuje u Poljskoj. U sklopu priprema odigrale su dvije prijateljske utakmice protiv Austrije i upisale slavlje te minimalan poraz.

U prvom susretu izbornik Goran Bobić rotirao je cijeli sastav i Hrvatska je upisala pobjedu 33:27 (16:11). Krenulo je pomalo izjednačeno, ali Hrvatska je uspjela prva se odvojiti i to na +2. U tom zaostatku se igralo sve do desete minute. Tada prvo Lara Miholić zabija za 8:4, a nakon nje put do austrijske mreže nalaze Tina Barišić i Tena Petika, uz dobru obranu hrvatske strane i naše rukometašice odlaze na velikih +5 (10:5). Taj rezultatski minus Austrija je pokušala smanjiti i borila se na terenu, ali u tome nije uspjela pa je Hrvatska na odmor otišla pri 16:11. U nastavku utakmice nije došlo do većih promjena. Igralo se gol za gol u izjednačenom ton prvih nekoliko minuta, a onda su Hrvatice prebacile u višu brzinu i ekspresno stigle do nekoliko lakih zgoditaka za velikih +10. Tu su djevojke već polako usporile i dopustile Austrijankama da nešto smanje zaostatak, ali ne previše. Najbliže što su gostujuće rukometašice došle bilo je minus šest, baš kao i po posljednjem sudačkom zvižduku (27:33). Najbolje u redovima Hrvatske bile su Nevena Vidaković, Ema Guskić i Tina Barišić svaka s po pet pogodaka, Kod Austrije se istaknula Nina Neidhrat s devet zgoditaka.
Drugi pripremni susret pripao je Austriji s minimalnom pobjedom, a i ovoga puta je izbornik Goran Bobić rotirao te dao priliku igračicama koje nisu bile u sastavu za prvu utakmice. Hrvatska se povela s dva pogotka prednosti te se u tom ritmu igralo gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Od minus jedan do minus tri, tako su iznosili zaostaci gostujućih rukometašica, a u redovima Hrvatske se u prvo poluvremenu najviše istaknula Tena Petika koja je zabila šest zgoditaka. Tako su mlade hrvatske rukometašice na predah išle pri 17:14. U nastavku utakmice pokušavale su se drugačije opcija i križanja, a Austrija je to iskoristila za nadoknadu i nakon 45. minute susreta preko Nine Neidhart uspjela uloviti Hrvatsku. Prednosti su se izmjenjivale, imala je Austrije i +2 pa je Hrvatska sustigla, ali na kraju je do minimalnog slavlja ipak uspjela stići austrijska ekipa (32:31). Kod Hrvatske se najviše istaknula Tena Petka s osam golova, dok je njih pet upisala Tina Barišić. Kod Austrije je ponovno bila raspoložena Nina Neidhart s 11 zgoditaka, a pet je dodala Klara Schlegel.

Autor: Hrvatski rukometni portal