ODLIČAN START KADETA NA EP

09.08.2018. g.

Kadeti uvjerljivom pobjedom otvorili Europsko prvenstvo

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija svoj nastup na Europskom prvenstvu otvorila je protiv Portugala. Izabranici Borisa Lisice vrlo su odlučno krenuli u prvi susret skupine A i uvjerljivo došlil do slavlja. Od prve minute su diktiralil tempo utakmice i nisu ispuštali vodstvo iz ruke te su prva dva boda osigurali rezultatom 37:21.

Hrvatska je dobro krenula u susret, otvorivši sa 6-0 obranom koja je dobro pomagala Stipi Puriću na vratima. Dalo je to naleta i napadu pa je tako već u šestoj minuti Hrvatska imala +4 (5:1) uz tri gola Matea Maraša i dva Ivana Filipovića. Portugalska obrana nije imala prevelikog rješenja za vanjsku liniju Hrvatske te se prednost naših rukometaša održavala. Stoga je portugalski trener Ricardo Nuno Santos pozvao minutu odmora već u 13. minuti susreta kako bi pokušao nešto promijeniti. Uspjeli su Portugalci smanjiti minus nakon 17. minute kada su preko Filipea Moraisa stigli na 7:10.

U hrvatske redove kao da je na kratko stigao pad koncentracije, ali ubrzo su se toga riješili. Uz i dalje dobrog Purića na vratima te raspoložene Frana MiletuRudolfa Zvonimira Šafranka i Filipovića nanovo stvorili prednost od šest zgoditaka pet minuta prije kraja prvog poluvremena. S laganom kočnicom pred sam kraj Portugal je smanjio na minus četiri, ali Hrvatska je pokazala da protivnika čeka još napornih 30 minuta.

Ekspresno je otvoren nastavak utakmice u kojem je Hrvatska zabila četiri gola, zaključno s jednim s krila Jure Čakarića, dok je za to vrijeme Portugal bio uspješan tek jednom. Dominacija izabranika Borisa Lisice sve se više pokazivala kako je utakmica primicala kraju i Portugal nije imao snage pratiti tempo igre nametnut od strane protivnika. U zadnjih 15 minuta prve utakmice skupine A na Europskom prvenstvu Hrvatska je ušla s +7 (24:17). Granicu od deset zgoditaka prednosti Hrvatska je prešla u 49. minuti kada Mateo Maraš zabija za 28:18, a to se povećalo na velikih +12 samo pet minuta kasnije kada siguran biva Gianfranco Pribetić. Promjenia nije bilo sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je Hrvatska upisala uvjerljvio slavlje rezulttaom 37:21.

Najbolji strijelac kod Hrvatske bio je Mateo Maraš s devet pogodaka, dok je Stipe Purić, ujedno i najbolji igrač utakmice, zaustavio sjajnih 19 protivničkih lopti. Kod Portugala istaknuli su se Fabio Teixeira, Miguel Neves i Martim Costa svaki s po pet golova.

Drugi susret skupine A Hrvatska igra protiv Izraela sutra, 10. kolovoza, u 20:30 sati.

Autor: Hrvatski rukometni portal