Danas na rasporedu prvi od dva susreta u tri dana protiv Francuskinja: Podravka Vegeta – Brest (16:00 h)

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta // Montaža: hr-rukomet.hr

Nakon četiri tjedna EHF Liga prvakinja vraća se u hram hrvatskog ženskog rukometa, u Koprivnicu. Od 16 sati na rasporedu je sraz osmoga kola, no zbog loše epidemiološke situacije u većem dijelu Europe, Podravka Vegeta je na samo četiri odigrane utakmice, dok francuski Brest na svom kontu ima šest susreta. Zbog bolje pozicije na tablici skupine B, ali i zbog jačega kadra kojeg predvode Ana Gros, Coralie Lassource i Sandra Toft, Francuskinje će u današnji dvoboj ući kao izražene favoritkinje.

„Osjeti se nedostatak treninga“

Trener podravkašica, Zlatko Saračević, svjestan je kvalitete koju sljedeće protivnice posjeduju te, također, zna da je proteklo razdoblje pauze ostavilo traga na njegovim igračicama: „Što se naše ekipe tiče, cure stvarno dobro treniraju od izlaska iz samoizolacije, međutim, osjeti se i vidi se da smo bili zatvoreni. Osjeti se nedostatak treninga. Sve su djevojke u konkurenciji, no kod nekih ozljede su posljedice samoizolacije i korone. Što je tu je, moramo to nadomjestiti još većom borbenošću i moramo poginuti na terenu, igrati do naših krajnjih granica jer Brest je ekipa koja ima kvalitetu.“

U ponedjeljak repriza utakmice

Ako žele iznenaditi najbolji francuski klub, rukometašice Podravke morat će pružiti najbolju predstavu ove sezone, uz dozu sreće te slabijeg dana suparnica. Puno se faktora mora poklopiti ako se želi do bodova koji će malo „gurnuti“ hrvatske prvakinje prema drugom krugu Lige prvakinja. Ako danas ne uspiju kvalitetom iznenaditi jako dobre Francuskinje, popravni ispit imat će već za dva dana na istome mjestu. Naime, EHF je, uz suglasnost klubova, donio odluku da već u ponedjeljak u 18 sati iste protivnice još jednom odmjere snage u Koprivnici, te da se na taj način nadoknadi zaostala utakmica koja se trebala igrati u Brestu. Gošće će u oba dvoboja ući kao favoritkinje, no rukomet je često pun iznenađenja…

Raspored utakmica skupine B ovog vikenda

UTAKMICATERMIN
PODRAVKA VEGETA – BrestDanas, 16:00 h
Budućnost – Ramnicu ValceaVečeras, 18:00 h
Odense – CSKA MoskvaSutra, 16:00 h

Poredak skupine B nakon sedam kola

POZICIJAKLUBUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyori7520+5212
2.CSKA Moskva6510+2011
3.Brest6321+248
4.Odense7403+218
5.Budućnost5113-133
6.PODRAVKA VEGETA4103-292
7.Borussia Dortmund7106-422
8.Ramnicu Valcea4004-330

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *