Hvata se posljednji vlak: PPD Zagreb – Motor (20:45 h)

Pozadina: Pixabay / Montaža: hr-rukomet.hr

Nakon gotovo mjesec dana izbivanja s europskih parketa, rukometaše Zagreba očekuju novi izazovi u Ligi prvaka. Imali su i više nego dovoljno vremena razbistriti glave te probati na treninzima i u međusobnim razgovorima popraviti mnogobrojne detalje koji nisu valjali na početku ove sezone. Hrvatski je prvak, uz mađarski Pick Szeged, jedina momčad bez osvojenog boda u ovosezonskoj LP, a priliku da Mađare ostave same u kategoriji tog negativnog rekorda imat će večeras, kada u SD Sutinska Vrela gostuje najbolja ukrajinska momčad posljednjih sedam godina, Motor iz Zaporožja.

„Motor je pokazao da ima snage nositi se s najboljima“

Trener PPD Zagreba, Vlado Šola, mišljenja je kako se podosta stvari popravilo u redovima njegove momčadi unatrag mjesec dana: „Imamo situaciju gdje smo nakon teškog poraza od Celja završili u desetodnevnoj samoizolaciji što samo po sebi nije lako. Ipak, trenirali smo koliko smo mogli preko Zooma, a jednom kada smo izašli van nastavili smo raditi rukomet. Nekako mi se čini da smo dosta ubrzali ekipu i protok lopte. Poradili smo i na homogenosti obrane, kako u 6-0, tako i u 5-1 sustavu. Večeras je veliki izazov za nas. Motor je vrlo kvalitetna ekipa koja je u svim utakmicama ove sezone pokazala da ima snage nositi se s najboljima u Europi. I Veszpremu i Barceloni zadali su dosta muke.“

„Borba do posljednje sekunde“

Šola ističe kako će segment borbenosti biti ključan u večerašnjoj utakmici: „Naš prvi zadatak za večeras je da se brzo vraćamo u obranu jer oni strahovito brzo guraju u leđa i vuku taj brzi centar. Njihovo najjače oružje su srednji vanjski, lijevi vanjski i pivot i to je dodatni zadatak za nas s kojim ćemo se morati pozabaviti. Što se napadačkog dijela tiče morat ćemo naći način da probijemo njihovu zonu koja je poprilično prgava, tako da očekujemo jedan dobar fight sutra na terenu. Mi smo dosta proučavali njihovu igru i pripremili se dobro na treningu, sada je samo na dečkima da to večeras prenesu na teren za vrijeme utakmice. Od svojih igrača jedino na čemu ću maksimalno inzistirati jest borba do posljednje sekunde. U večerašnjoj utakmici izgubit će ona ekipa koja se prva prestane boriti.“

„Igraju grubu i prljavu obranu“

Pivot, Marin Šipić, istaknuo je agresivnost Ukrajinaca: „Čeka nas jako teška utakmica, čvrst protivnik koji igra jako dobru obranu. Rekao bih čak da igraju grubu i prljavu obranu. Ako ćemo biti statični i ako ćemo ih napadati jedan na jedan s mjesta, siguran sam da će nas ljudi ubiti od batina. Mislim da smo dobro pripremljeni za njih. Malasinskas, Pukhouski i Gurkovsky započinju i završavaju 70 posto njihovih napada tako daje vrlo jasno da moramo tu trojku zaustaviti ako mislimo pobijediti utakmicu. Na nama je da odigramo poštenu utakmicu, da mi njih istučemo u našoj kući i da napokon osvojimo te bodove.“

Šuteri s vanjskih pozicija moraju proraditi

Kao što su i Šola i Šipić izjavili, morat će se zagrebaši „potući“ ako žele do prvih bodova u ovosezonskoj Ligi prvaka pomoću kojih bi uhvatili posljednji vlak koji polagano tutnji prema nokaut fazi. Ukrajinci ni od jedne momčadi nisu uvjerljivo poraženi, što i govore rezultati kao što su -5 protiv Barcelone i -3 protiv Veszprema. Protiv mađarskog prvaka pružili su sjajnu partiju, toliko dobru da su i vodili na poluvremenu s 18:17. Strašno su agresivni te će od ogromne važnosti biti šuteri s vanjskih pozicija. Vrijeme je da i Zagreb osjeti slast bodova…

Susret sedmoga kola Lige prvaka između PPD Zagreba i Motora u SD Sutinska Vrela započinje u 20:45 sati uz prijenos na programu Arene Sport 1.

Raspored sedmoga kola skupine B Lige prvaka

UTAKMICATERMIN
Aalborg – Veszpremvečeras, 18:45 h
PPD ZAGREB – Motorvečeras, 20:45 h
Kiel – Barcasutra, 18:45 h
Nantes – Celjeodgođeno

Poredak skupine B nakon šest kola (6/14)

POZICIJAKLUBUTAKMICEPOBJEDEREMIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Barca5500+5410
2.Veszprem5410+349
3.Aalborg6402+38
4.Kiel5311+217
5.Nantes4103-122
6.Motor4103-162
7Celje6105-352
8.PPD ZAGREB5005-490

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *