Loš ulazak u drugo poluvrijeme odnio nadu u bodove: Brest – Podravka Vegeta 32:25 (15:12)

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta // Montaža: hr-rukomet.hr

Drugi poraz u tri dana od istih protivnica na istom terenu doživjele su rukometašice Podravke Vegete. Koprivničanke su pokazale da se mogu nositi s ponajboljom europskom ekipom, francuskim Brestom. Rekli bismo da su u 120 minuta ukupne igre, u 100 minuta uspijevale parirati sjajnim Francuskinjama, koje su i večeras pokazale da su, ipak, za klasu, možda i dvije, jače suparnice.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Posljednje vodstvo u 11. minuti

Tamo gdje su podravkašice stale u subotu, u ovom susretu su nastavile, nakon nepune četiri minute igre rezultat je pokazivao 2:0 za hrvatske prvakinje, a tada se budi Ana Gros, najefikasnija igračica ovosezonske Lige prvaka. Nakon početnog vodstva, Podravka je vodila još samo u 11. minuti rezultatom 4:3, nakon čega je uslijedila mini-serija francuskih doprvakinja te prvi time-out Zlatka Saračevića. Strašno se teško učinilo stići Brest, ali strašno lako prokockati povoljan rezultat.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Najveća pozitivnost je borbenost do samoga kraja

Nakon odlaska na odmor sa zaostatkom od -3 (12:15), Podravka se, jednostavno – raspala. Bojali smo se da bi se mogao ponoviti Odense i katastrofa u drugom dijelu, pogotovo poslije serije Francuskinja od 5:0 u prvih pet minuta i odlaska na nedostižan zaostatak od -8. Na svu sreću, hrvatske su se prvakinje stabilizirale te nisu dopustile katastrofu, a jedna od rijetkih pozitivnih stvari koje možemo izvući iz ove utakmice je borbenost do samoga kraja. Sigurno im je bio i taj crni Odense u glavi, koji će ih proganjati još neko vrijeme… Pripomogao je i trener Bresta, Laurent Bezeau, koji je dobar dio drugog dijela držao Anu Gros na klupi. Naposljetku, probavljivih – 7 (25:32).

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Deki za desetku, Zizica za nulu

Za Dejanu Milosavljević imamo same riječi hvale. U današnjem dvoboju postigla je 11 pogodaka, te je time stigla do brojke od 23 gola protiv Francuskinja. Još je jednom pokazala da je svjetska klasa i da ima konstantu, za razliku od svojih suigračica od kojih smo očekivali više. Primarno, Tsakalou i Carlos. Grkinja se zaustavila na samo dva pogotka, no i to je dva gola više nego što je Angolka postignula. Učinak Carlos je – 0/4. Svakako, najveći podbačaj ovog susreta.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Toublanc iskočila u prvi plan

S obzirom na to da je Gros odmarala dobar dio dvoboja, neke su druge djevojke iskočile u prvi plan. Primarno mislimo na Aliciju Toublanc koja je došla do izražaja u drugih 30 minuta te kraj njenog imena stoji brojka od šest pogodaka. Konstantnu Niakate ne moramo ni spominjati (šest golova), od nje se ovakva predstava i očekivala. Mlada Pauletta Foppa pokazala je da je budućnost svjetskog rukometa sa sjajnom igrom u oba smjera. Zadatak ostalim djevojkama bio je samo pratiti visoki ritam, i taj zadatak su vrlo uspješno riješile.

Na redu Ruskinje

Rukometašicama Podravke Vegete ostao je još samo jedan susret u Ligi prvakinja, i to protiv odlične ekipe moskovske CSKA. Taj dvoboj odigrat će se već idućeg vikenda, ponovno u koprivničkoj dvorani. Utakmica će započeti u nedjelju u 16 sati.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Brest – PODRAVKA VEGETA 32:25 (15:12)

Brest: Quiniou (1), Darleux (12), Toft; Mauny, Toublanc 6 (7m – 2/2), Gros 5 (7m – 1/2), Gullden 3 (7m – 3/3), Lassource 3, Lagattu, Niakate 6, Catani, Pop-Lazić 2, Foppa 2, Jauković 2, Coatanea 3, Jarrige. Trener: Laurent Bezeau

PODRAVKA VEGETA: Ećimović, Dumanska (11); Zadravec 1, Turk 2, Beganović 1, Popović, Milošević 1, Džono 2, Milosavljević 11 (7m – 5/5), Mugoša 4, Franušić, Buljan, Škarić, Bancilon 1, Tsakalou 2, Carlos. Trener: Zlatko Saračević

Ljestvica skupine B nakon osam kola

POZICIJAKLUBUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyori7520+5212
2.Brest8521+3512
3.CSKA Moskva7511+1911
4.Odense8503+4710
5.Budućnost6213-125
6.Borussia Dortmund7106-422
7.PODRAVKA VEGETA6105-402
8.Ramnicu Valcea5005-340

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *