Podjednako težak zadatak kao Brest: Podravka Vegeta – CSKA Moskva (16:00 h)

Foto: Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta // Montaža: hr-rukomet.hr

U teškom se razdoblju nalaze rukometašice Podravke Vegete koje su u sedam dana nakon izlaska iz karantene odigrale čak četiri utakmice. Prisiljen je Zlatko Saračević maksimalno rotirati te odmarati neke od ključnih igračica. Sva sreća pa posljednji prvenstveni dvoboj nije zahtijevao punu spremu, budući da se išlo kod posljednjeplasirane ekipe, 1234 Virovitice. Na put nisu išle Dejana Milosavljević, Lamprini Tsakalou i Yuliya Dumanska. Gledajući odigrani koprivnički dvomeč protiv francuskog Bresta, možemo biti optimistični uoči novog sraza podravkašica u Ligi prvakinja.

„Izvanredno su složeni“

Današnje protivnice su rukometašice CSKA Moskve, možda i najveće nepoznanice ovosezonske LP. Klub je osnovan tek prošle godine, no ekipa se sastoji od pretežito ruskih reprezentativki, što se i vidi na rezultatima koje ostvaruju u Europi – pet pobjeda, remi i poraz. Potvrdio je to i Saračević: „CSKA je ekipa koja možda nema to ime i ‘rejting’ ostalih u LP jer su osnovani nedavno, ali su ekipa koja je izvanredno složena s puno ruskih reprezentativki, s puno dobrih strankinja i ekipa su koja ove godine igra jako dobro u Europi. Činjenica da su odigrali neriješeno s Gyorom i dobili Brest govori o njihovoj kvaliteti. Imaju samo jedan poraz. Vrhunska su ekipa, po kvaliteti su ravni Brestu. Imaju vrhunske igračice koje su puno prošle i koje su kvalitetne, u samom su svjetskom vrhu.“

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

„Moramo biti realni“

Podravkašice su na pet uzastopnih poraza u elitnom razredu europskog rukometa, a danas će biti jako teško prekinuti negativni niz: „Nikad nije dobro kad se gubi, no moramo biti realni protiv koga igramo. Kvaliteta je takva da je teško očekivati da možeš pobijediti Gyor u Gyoru, Brest u dvije utakmice ili Odense u gostima. Moramo biti svaki dan sve bolji, ova sezona je takva kakva je. Puno je problema zbog virusa, zbog nedostatka publike i čudnog rasporeda, u tom svemu treba se snaći.“

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Pobjeda donosi primicanje Budućnosti na jedan bod

Moskovljanke su tek u prošlom kolu doživjele prvi poraz u skupini, i to u gostima kod Odensea (25:26). Ne bismo se žalili ako bi Ruskinje popodne u Koprivnici ušle u seriju loših rezultata. Bilo bi prekrasno pobijediti te se malo odmaći od dna ljestvice te se približiti petoplasiranoj Budućnosti koja je jučer izgubila od Gyora rezultatom 29:34. Dvoboj Podravke Vegete i CSKA Moskve na rasporedu je od 16 sati, a prijenos možete pogledati na programu Arene Sport 2.

Rezultati i raspored devetoga kola skupine B Lige prvakinja

UTAKMICAREZULTATNAJEFIKASNIJE IGRAČICE
Gyori – Budućnost34:29Oftedal 10 / Lekić 11
PODRAVKA VEGETA – CSKA Moskvadanas, 16:00 h
Brest – Odensedanas, 16:00 h
Borussia Dortmund – Ramnicu Valceaodgođeno

Ljestvica skupine B nakon nepunih devet kola

POZICIJAKLUBUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyori8620+5714
2.Brest8521+3512
3.CSKA Moskva7511+1911
4.Odense8503+4710
5.Budućnost6214-175
6.Borussia Dortmund7106-422
7.PODRAVKA VEGETA6105-402
8.Ramnicu Valcea5005-340

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *