Šanse za prolazom dalje svedene su na minimum: PPD Zagreb – Motor 23:24 (13:13)

Pozadina: Pixabay / Montaža: hr-rukomet.hr

Šesta utakmica, šesti poraz. Utučeni su zagrebaši nakon završetka još jedne tužne priče koja je završila porazom, ovoga puta od protivnika slične kvalitete, ukrajinskog Motora iz Zaporožja. Koliko je susret bio izjednačen govori podatak kako je najveća prednost neke momčadi bila +3 (Zagreb u tri navrata, 6:3, 7:4 i 9:6). Kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju, tako se Zagrebova prednost topila, a u drugih 30 minuta nije bilo dovoljno snage da se rezultat preokrene.

Orbović i Horiha držali Motor u priključku

Vrlo dobro je krenuo hrvatski prvak u susret, a jedini opasan u redovima Ukrajinaca činio se desni vanjski, Miloš Orbović, koji je u kratkom razdoblju zabio četiri pogotka. S vremenom je Motor sve više pojačavao svoju obranu, na što Zagrebovi ofenzivci nisu mogli pronaći odgovor, uz brojne tehničke pogreške. Ono što je Orbović bio na početku, to je pri kraju prve dionice bio lijevi vanjski, Dmytro Horiha, koji je prvih 30 minuta zaključio s tri pogotka.

Nije iskorištena rupa Ukrajinaca od osam minuta

Na krilima svojih pratitelja koji su zdušno navijali s tribina dvorane u Podsusedu, tvoreći atmosferu kao da se igra u Zaporožju, Motor je još borbenije krenuo u drugu polovicu dvoboja s brzim pogotkom i izborenim sedmercem. Zagrebaši su uspijevali držati priključak za čvrstim Ukrajincima, no upravo u tom lovu rezultatskog zaostatka igrači Vlade Šole gubili su strašno mnogo snage. U tri navrata hrvatski prvak nije iskoristio igrača više, pa čak niti rupu od 48. do 56. minute u kojoj Motor nije postigao pogodak. U tom razdoblju za Zagreb je zabio jedino najbolji strijelac Mandić. Trebamo izdvojiti odličnog Ivana Maroza na gostujućim vratima koji je branio kad je bilo najpotrebnije, što se, nažalost, za Ašanina i Jandrića ne može reći. Zagrebov dvojac ukupno je „skinuo“ samo šest udaraca. S vratarskom neefikasnošću ne može se svladati nikog u Ligi prvaka, pa čak niti Motor, koji do prije nekoliko godina nije niti mogao stati u istu rečenicu sa zagrebačkim velikanom. Vremena se mijenjaju…

Premalo utakmica

Ivan Laljek, Zagrebov razigravač, u razgovoru za službene stranice kluba povodom završetka utakmice, izjavio je kako smatra da je nedostatak utakmica glavni problem PPD Zagreba. Lavovi su u posljednja dva mjeseca odigrali samo šest utakmica, i to sve u Ligi prvaka. Sigurno bi preko SEHA lige upisivali pobjede te bi time rastao moral unutar momčadi Vlade Šole. Ovako, s ovakvom igrom, zagrebašima prijeti najgori mogući scenarij, a to je učinak bez učinka, odnosno, nula bodova nakon završetka grupne faze.

Slijedi repriza

Nećemo biti najgori pesimisti, moramo vjerovati u ono najbolje, u prolazak Zagreba u drugi krug. Već za tjedan dana, u četvrtak, 26. studenog slijedi put u Zaporožje i repriza večerašnjeg dvoboja. Nadamo se da repriza neće biti rezultatska.

PPD ZAGREB : Motor 23:24 (13:13)

PPD ZAGREB: Jandrić (1), Ašanin (5); Šipić, Vistorop, Mrakovčić 2, Mandić 6 (4), Božić-Pavletić 1, Burić 2, Srna, Vuglač 2, Obradović 1, Laljek 3, Matanović 3, Ravnić, Hrstić 2, Grahovac 1. Trener: Vlado Šola

Motor: Viunik (1), Maroz (9); Kubatko 1, Babichev, Malasinskas 5, Pukhouski 5, Denysov 2, Orbović 5, Turchenko, Molina Casano, Kozakevych 2, Horiha 3, Gurkovsky, Burzak, Kasai 1, Minotskyi. Trener: Gintaras Savukynas

Rezultati i raspored sedmoga kola skupine B Lige prvaka

UTAKMICAREZULTATNAJBOLJI STRIJELCI
Aalborg – Veszprem27:33Mollgaard Jensen 6 / Nenadić, Omar 6
PPD ZAGREB – Motor23:24Mandić 6 / Malasinskas, Pukhouski, Orbović 5
Kiel – Barcasutra, 18:45 h
Nantes – Celjeodgođeno

Poredak skupine B nakon nepotpunih sedam kola (7/14)

POZICIJAKLUBUTAKMICEPOBJEDEREMIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Veszprem6510+4011
2.Barca5500+5410
3.Aalborg7403-38
4.Kiel5311+217
5.Motor5203-154
6.Nantes4103-122
7Celje6105-352
8.PPD ZAGREB6006-500

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *