Borbena predstava podravkašica nije upotpunjena bodovima: Podravka Vegeta – Brest 29:33 (14:16)

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta // Montaža: hr-rukomet.hr

Današnja predstava Podravke Vegete daje nam nadu u bolje dane hrvatskih prvakinja. Reklo bi se da su pale kao muškarci: borbeno, požrtvovno, borile su se do posljednjih minuta. Međutim, s druge strane nisu stajale bilo kakve protivnice, nego najbolji francuski klub, ekipa koja je prošlu sezonu Lige prvakinja završila sa samo jednim porazom u deset utakmica – Brest. Koprivničke igračice pokazale su svoj maksimum nakon izbivanja s terena zbog nekolicine zaraženih rukometašica.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Sredinom prvog dijela krenulo blago odvajanje Francuskinja

Krenulo je vrlo izjednačeno, praktički se igralo gol za gol, a tek u 13. minuti Francuskinje bježe na +2 (7:9). Do tog je trenutka najbolja podravkašica, Dejana Milosavljević, na svom kontu imala već pet pogodaka. Brest je tada pojačao obranu, igračice Zlatka Saračevića teško su probijale sa svih strana, i s vanjskih pozicija, i s krila. Velikom borbenošću sačuvao se mali zaostatak sve do kraja prvih 30 minuta.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Tri isključenja Moniky Bancilon

Milosavljević je u drugi dio krenula golom iz kontre, svojim osmim na susretu. Čvrste Francuskinje nisu dopuštale značajnije približavanje od strane hrvatskih prvakinja, a u 43. minuti novopridošla Moniky Bancilon (bivša igračica Bresta) zarađuje treće isključenje, odnosno crveni karton te je time pokazala da je beskompromisna obrambena igračica koja će moći pomoći podravkašicama, samo će morati smanjiti žustrinu.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

U posljednjih deset minuta ušlo se s -2

Nakon toga je krenula mini-serija gošći te su u 46. minuti stigle do najveće prednosti, od +4 (22:26) pogotkom odlične Slađane Pop-Lazić. Pokušale su domaće igračice iz zadnjeg atoma snage dostići snažne protivnice, a na ulazu u posljednjih deset minuta bilo je ponovno i -2. Međutim, to je bilo to od „rezultatske drame“. Susret je završio rezultatom 29:33.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

„U ponedjeljak ćemo pokušati biti još bolji“

Saračević je bio puno zadovoljniji nego nakon utakmice protiv Odensea: „Čestitam Brestu na pobjedi. Svojim curama nemam što zamjeriti, igrale su do krajnjih granica svojih mogućnosti. Znamo što je posljednjih dana bilo s nama. Želiš li pobijediti ovakvog protivnika, moraš odigrati perfektnu utakmicu, a mi to danas nismo učinili. Odmorit ćemo se i u ponedjeljak pokušati biti bolji.“

Neka nova Podravka

Naspram posljednje europske utakmice s Odenseom (17:33), ovo je bila neka drugačija Podravka: borbena, željna igre i nadmetavanja s ponajboljom europskom ekipom. Šteta što ostale igračice nisu iskoristile efikasnost maestralne Dejane Milosavljević koja je do kraja utrpala 12 pogodaka, sa stopostotnom realizacijom sa sedam metara – 4/4. Voljeli bismo u budućnosti vidjeti i nešto efikasniju Carlos, koja je bezbroj puta pokazala svoju kvalitetu i napadačku nadarenost, no realizacija joj je često ispod 50 posto. Danas je stala na 36 posto. Obrana je na trenutke morala biti bolja, često Zlatko Saračević naglašava mane obrambene igre, no sve u svemu, podravkašice mogu biti zadovoljne svojom igrom, što i pokazuje njihova raspoloženost nakon završetka dvoboja.

Foto: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Već u ponedjeljak, dakle, za dva dana slijedi novi susret Lige prvakinja u Koprivnici protiv istog suparnika. Stoga, ponedjeljak, isto mjesto, iste ekipe, samo drugačiji termin – u 18 sati.

PODRAVKA VEGETA – Brest 29:33 (14:16)

PODRAVKA VEGETA: Dumanska (4), Ećimović (3); Zadravec, Turk 1, Beganović 1, Popović, Milošević 1, Džono 1, Milosavljević 12 (4/4 – 7m), Mugoša 4, Franušić, Buljan, Škarić, Bancilon, Tsakalou 5, Carlos 4. Trener: Zlatko Saračević

Brest: Darleux (6), Toft (4); Quiniou, Mauny 1, Toublanc 1, Gros 8 (4/4 – 7m), Gullden 3, Lassource 1, Lagattu, Niakate 7, Catani, Pop-Lazić 8, Foppa, Jauković 1, Coatanea 3, Jarrige. Trener: Laurent Bezeau

Rezultati i raspored utakmica skupine B ovog vikenda

UTAKMICAREZULTATNAJBOLJE STRIJELKINJE
PODRAVKA VEGETA – Brest29:33Milosavljević 12 / Gros 8, Pop-Lazić 8
Budućnost – Ramnicu Valcea29:28Lekić 7 / Elghaoui 8
Odense – CSKA MoskvaSutra, 16:00 h

Ljestvica skupine B nakon nepotpunih osam kola

POZICIJAKLUBUTAKMICEPOBJEDEREMIJIPORAZIGOL-RAZLIKABODOVI
1.Gyori7520+5212
2.CSKA Moskva6510+2011
3.Brest7421+2810
4.Odense7403+218
5.Budućnost6213-125
6.PODRAVKA VEGETA5104-332
7.Borussia Dortmund7106-422
8.Ramnicu Valcea5005-340

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *